Vonz a katonai pálya? Irány a Magyar Hadsereg!

Vonz a katonai pálya? Irány a Magyar Hadsereg!

Biztos állást keresel és érdekel a honvédelem? Szeretnéd megvédeni a hazádat? A Magyar Hadsereg folyamatosan keresi az új katonákat, Szekszárdon is van lehetőség jelentkezni a toborzóirodában.

A katonai pálya biztos megélhetést és álláslehetőséget jelenthet bárki számára hosszú távon. Az életre szóló szerződés a jellemző, illetve a katonaság a legtöbbeknek nemcsak munka, hanem komoly hivatás még akkor is, ha a seregben szolgálók nincsenek túlfizetve. Lehetünk hivatásosak, szerződésesek, tartalékosok és önkéntesek is az ország védelmében. Érdemes azonban többször átgondolni a jelentkezést, a terepen ugyanis nincs második esély és az egyik, ha nem a legveszélyesebb szakma az egész világon. Ha elvégezzük a szükséges kiképzést és teszteket, akkor viszont többé nem kell állás miatt aggódnunk.

Ahhoz, hogy valaki katonává váljon, több lépcsős folyamaton kell átesnie. Először is jelentkezni és regisztrálni kell a helyi irodáknál, majd teljesíteni az alkalmassági tesztet. Ezután bevonulhat az illető a seregbe. Amit mindenképp vigyünk magunkkal: társadalom biztosítási azonosító jel (TAJ-kártya), adóazonosító jel, lakcímkártya, személyi igazolvány, legmagasabb iskolai végzettséget igazoló okmány, jogosítvány és nyelvvizsga-bizonyítvány (ha van), illetve az egyéb végzettséget/képzettséget igazoló okmányok.

 

A fizikai alkalmassági Kecskeméten zajlik. A felmérésen 3200 méteres futás következik, illetve karhajlítás-nyújtás fekvőtámaszban vagy húzódzkodás függésben (a nőknek térdelő támaszban), majd felülés rögzített lábbal. A gyakorlatok során összesen 360 pontot lehet elérni, az alsó küszöb 220 pont. Az állapotunkat kalkulátorral is felmérhetjük az oldalon, így előre gyakorolhatunk, hogy ne érjen minket meglepetés. Az azonban kijelenthető, hogy a felvételi teszt nem követel meg olyan magas szintet, melyet ne lehetne elérni pár hónap gyakorlással.

A próbaidő maximum hat hónap, a fizikai alkalmassági követelmények teljesítését ennek az időszaknak a végéig lehet teljesíteni. A hat hónap alatt a munkavállaló katonát laktanyai ellátás, étkezés és felszerelés illeti meg. A szerződéses és szolgálati viszony a próbaidő alatt azonnali hatállyal megszüntethető. Katonai múlt nélkül egy évig közkatonaként kell szolgálni, míg katonai múlttal a megfelelő rendfokozatban folytathatjuk. Ahhoz, hogy valaki teljes értékű katonává váljon, az alapkiképzést és záróvizsgát is teljesítenie kell.

Ami a jövedelmeket illeti, szintén kiszámolhatjuk a Magyar Honvédség hivatalos oldalán. Az aktív állományban állást kapó katonák (hivatásos és szerződéses) a kezdetekben közkatonaként szolgálnak, a havi bérük 218.540 forint (nettó 145.329 forint). A rendfokozat és a szolgálati idő növekvésével azonban a díjazás is egyre magasabb, őrmesterként már nettó 200 ezer forintot is hazavihetnek a kezdetekben. A tartalékosok valamivel alacsonyabb összegeket keresnek, míg a tisztjelöltek és altiszt-jelöltek illetményalapban részesülnek.

https://iranyasereg.hu/

Katonai igazgatási és érdekvédelmi iroda

Cím: 7100 Szekszárd, Bezerédj utca 27-31.

 

Ahhoz, hogy valaki hivatásos katonává váljon, az Altiszti Akadémiát vagy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvéd Tisztképző Karát kell elvégeznie. A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen diplomát és tiszti végzettséget szerezhetünk. Az alapképzések között megtalálható a katonai vezető, a katonai üzemeltetés, a katonai logisztika, az állami légiközlekedés, a nemzetközi biztonság és védelempolitika, míg mesterképzés indul katonai vezető, katonai üzemeltetés, katonai műveleti logisztika, védelmi vezetéstechnikai rendszertervező, illetve nemzetközi biztonság- és védelempolitikai szakon egyaránt.  

https://www.uni-nke.hu/

 

Az alapkiképzés során a hallgatók elsajátítják a lövészet, a kézigránát dobás, az általános harcászat és a robbantás alapjait. A főbb kurzusok között szerepel a harcászat, lövészeti felkészítés, szabályzatismeret, katonai testnevelés, fegyverzet és szakcsapatok, melyek az egyetemi alapképzés struktúrájába integrálódnak. Honvédtisztnek csak a 18-25 év közötti, cselekvőképes és magyar állampolgársággal rendelkezők jelentkezhetnek.

A katonai vezetőként végzettek akár havi bruttó félmillió forintos fizetésre is számíthatnak szakaszparancsnokként, logisztikai osztályvezető-helyettesként, tűztámogató részleg beosztott tisztjeként vagy századparancsnok-helyettesként, miután elvégezték a négy éves képzést.

 

SzekszardAllas.hu / P.P.