Szekszárdon is előfordulhatnak a többlépcsős állásinterjúk

Szekszárdon is előfordulhatnak a többlépcsős állásinterjúk

Egyes állásinterjúk nagy megpróbáltatást jelentenek az álláskeresők számára. A többlépcsős interjúk során általában háromszor is helyt kell állniuk a jelentkezőknek, így magas a hibázás esélye is. A szekszárdi álláskeresőknek is célszerű tisztában lennie vele, mit érdemes és mit nem a hasonló meghallgatásokon.

A jelentkezés menete

Természetesen a nulladik lépés maga a jelentkezés. Szabjuk az adott vállalatra és munkakörre az önéletrajzunkat, illetve motivációs levelünket. Küldjük el hozzáférésünket LinkedIn-profilunkhoz is. Ez az egyik legfontosabb szakasz, ugyanis innen kell bejutnunk az első interjúra, ami már azt jelenti, alapvetően pozitív kép van rólunk a munkáltató fejében.

 

Nulladik interjú – az első beszélgetés

Habár egyes vezetők és HR-esek nem húzzák az időt, egyből belevágnak a jelentkező kikérdezésébe, jellemzően ekkor még csak időpont egyeztetés zajlik. Ekkor már azonban fokozottan ügyeljünk arra, mit mondunk és hogyan állunk beszélgetőpartnerünkhöz, ugyanis ez az első benyomásuk rólunk. Ha rugalmatlanok vagyunk és udvariatlanok, valószínűleg a megbeszélt első találkozó ötödik percében leráznak majd minket.

 

Első interjú (telefonos, online)

Gyakran telefonon történik, ekkor egy rövidebb beszélgetés alkalmával felmérik a munkavállaló személyiségét, feltesznek egy-egy személyes kérdést. Amennyiben az állás nyelvtudást igényel, akár az idegen nyelvismeretet is tesztelhetik. Valószínűleg nem tart tovább 10-15 percnél, így nem kell aggódni, ha gyorsan végzünk.

A technológiai változásoknak és a digitális átállásoknak köszönhetően akár skype-on vagy egyéb felületeken is lebonyolíthatják, ez esetben legyünk mindig felkészültek az aktuális programmal kapcsolatosan, hogy ne érjen minket meglepetés. Továbbá szintén figyeljünk az öltözködésünkre és ápoltságunkra akkor is, ha otthonról jelentkezünk be.  

 

Második interjú

Az első személyes találkozásunk sokszor csak a második interjú keretein belül történik. Ekkor általában a felettesünkkel és leendő vezetőinkkel ülünk le beszélgetni. Ez alapján mindkét fél megismerheti a másikat, a leendő pozícióhoz tartozó kritériumokat. Szóba kerülhet már a bérezés, az elvárások és a szerződéssel kapcsolatos információk is.

 

Harmadik interjú

Döntő többségben az utolsó kör, ezután választják ki a megfelelő jelöltet. A harmadik interjú nagyon hasonlít a másodikhoz, rendszerint úgy érezhetjük, ugyanazokkal a kérdésekkel találkozunk. Ekkor azonban már a HR-esek is velünk szemben ülnek.

Akár a szokásostól eltérő interjúkon is részt vehetünk, egyes meghallgatásokon személyiségteszteket végeznek és az egyes gyakorlatokból próbálnak kimozdítani minket a komfortzónánkból. Ezzel megvizsgálják azt is, stresszhelyzetben hogyan reagálunk bizonyos dolgokra, kérdésekre.

 

SzekszardAllas.hu / P.P.