Sikeres jelentkezés álláshirdetésre? – szabjuk az adott szekszárdi vállalat képére

Sikeres jelentkezés álláshirdetésre? – szabjuk az adott szekszárdi vállalat képére

Az álláshirdetésekre való jelentkezés módszereiről már sokat hallhattunk. A motivációs levél, önéletrajz és referencia felmutatásától a közösségi médiában betöltött szerepig több tényező függvénye, hogy végül sikerrel járunk-e. De hogyan tehetjük személyesebbé, figyelemfelkeltőbbé a pályázatunkat? Tippek a szekszárdi álláskeresőknek.

Jelentkezés szekszárdi álláshirdetésre

Leggyakrabban akkor adjuk be önéletrajzunkat és motivációs levelünket az adott vállalatokhoz, ha azok számunkra aktuálisan releváns állásokat hirdetnek. A jelentkezés menete ebben az esetben egyszerű: tartsuk be a szokásos lépéseket és várjunk a visszajelzésre. Ekkor jellemzően több vetélytársunk is akad, akivel meg kell küzdenünk a bekerülésért. A vezetők és HR-esek pedig számos levelet kapnak és sokszor nem jut elég idő a pályázatok részletes tanulmányozására. Ahhoz, hogy a miénknél felkapják a fejünket, érdemes minél egyedibbre szabni és kerülni a sablonokat.

Az álláshirdetés mellett látogassunk el a cég weboldalára és különböző közösségi média platformjaira. Ismerjük meg őket, a leendő kollégáinkat és természetesen próbáljuk meg kideríteni, az állásinterjú során kikkel fogunk találkozni. Ha tudatában vagyunk a vállalati és személyes jellemzőknek, könnyebben szabhatjuk jelentkezésünket is a cég képére. Az illetékesek pedig nagyobb eséllyel fognak kiválasztani minket abban az esetben, ha látják, nem csak egy újabb mintaszerű levél érkezett hozzájuk.

Általában négy részre bontható álláshirdetésekkel találkozunk: feladatok, elvárások, előnyök és a vállalat által kínált szempontok. Fontos tudni azonban, hogy nem feltétlenül kell megfelelnünk a szükséges kompetenciák mindegyikének, a cégek ugyanis gyakran magasra teszik a lécet, de végül olyan jelentkezőre is eshet a választásuk, aki 1-2 kritériumnak alapvetően nem felel meg, viszont alkalmas azok elsajátítására hosszú távon.

Vegyük számításba a felsorolt elvárásokat és követelményeket: a felsorolt pontok mindegyikére próbáljunk meg kitérni, így bizonyíthatjuk, megfelelünk a mérvadó feltételeknek. Ha az adott szekszárdi vállalatnál például arra kíváncsiak, hogy milyen a problémamegoldó készségünk, a motivációs levelünkben ejtsünk szót arról, hogy oldottunk meg korábban szorult helyzeteket.

 

Jelentkezés nem meghirdetett pozíciókra

A szekszárdi vállalatoknál is előfordulhat, hogy pillanatnyilag nem hirdetnek állást, azonban ettől nem feltétlenül kell eltántorodnunk: egy-egy jól sikerült levéllel vagy személyes megjelenéssel meggyőzhetjük őket. Ekkor azonban szükségünk lesz a kreativitásunkra és az adott cég megismerésére. Próbáljuk meg feltérképezni, mivel teremthetnénk értéket a számukra és miért érné meg minket alkalmazniuk.

Keressük fel a vezetőséget, küldjük el névre szólóan jelentkezésünket. Ekkor azonban nem pontosan tudjuk, milyen elvárásoknak kell megfelelnünk, ezért összpontosítsunk személyes kompetenciáinkra, szakmai tapasztalatunkra és tanulmányainkra. Alapvetően jó pontot szerezhetünk az illetékeseknek azzal, ha soron kívül próbálunk bejutni, mindez ugyanis azt jelzi a számukra, hogy képesek vagyunk elébe menni a problémáknak és nemcsak várjuk a „sült galambot”, hanem teszünk a változásért.

Manapság az interneten is temérdek információ fellelhető a különböző vállalatokról, így a szekszárdi cégekre is könnyen rákereshetünk. Valószínűleg rendelkeznek saját oldallal és elérhetőségekkel, ahol jobban megismerhetjük tevékenységüket. A karrier fül menüpontok alatt pedig gyakran jobbnál jobb lehetőségeket találhatunk.  

 

Kapcsolati tőke kihasználása

Érdemes építeni ismeretségi körünket és szakmai hálónkat, ugyanis nem tudhatjuk, mikor jön be a képbe egy-egy jó lehetőség. Már tanulmányaink során is próbáljunk meg minél szélesebb körökben mozogni, de igaz ez munkahelyünk mellett is: vegyünk részt eseményeken, állásbörzéken és olyan programokon, mellyel építhetjük személyes kapcsolatainkat. Szekszárdon és Tolna megyében egyaránt találhatunk számunkra megfelelő szakmai rendezvényeket.

Indirekt módon is megnyílhatnak a kapuk előttünk, így célszerű nyitott szemmel járni a világban és kapcsolatokat kialakítani nem szakmai területeken is. Sosem tudhatjuk, mikor ajánl fel valaki számunkra egy olyan állást vagy pozíciót, melyre szívesen igent mondanánk. Minél több képzésen és tanfolyamon veszünk részt, annál inkább megismerünk olyan embereket, akik a szakmánkban fognak tevékenykedni hosszú távon.

Amennyiben jó szakmai eredményeket tudunk felmutatni vagy korábban részt vettünk tanulmányi versenyeken, szintén nőhetnek az esélyeink a komolyabb pozíciók elnyeréséhez. A lényeg, hogy törekedjünk mindig az önképzésre és egyéb aktivitás elérésére, tehát ne csak a szokásos, illetve kötelező feladatokat végezzük el, hanem keressünk saját célokat, melyekért küzdhetünk.

 

SzekszardAllas.hu / P.P.