
A szekszárdi álláskeresők is gyakran találkozhatnak olyan hirdetésekkel, melyekről kiderül, hogy a leírtak nem teljesen felelnek meg a valóságnak. Hogyan küszöböljük ki az ún. „hamis” álláshirdetéseket?
Napjainkban egyre több a „kamu” hirdetések száma, melyek Szekszárdon is előfordulhatnak, azonban kiszűrhetjük őket némi tudatossággal. Nézzük, milyen lépéseket érdemes betartani:
Ellenőrizzük a cég nevét a nyilvántartásban
Nem kell semmi extrára gondolnunk, elég beírni a cégnevet a keresőbe és már szinte láthatjuk is, valós vállalkozással van-e dolgunk vagy sem. A szekszárdi cégek is megtalálhatók.
Az alábbi oldalak lehetnek a segítségünkre:
Céginformáció.hu: https://www.ceginformacio.hu/
Céginfo.hu: https://www.ceginfo.hu/
Nemzeti Cégtár: https://www.nemzeticegtar.hu/
Bisnode: https://www.bisnode.hu/
Több esetben találkozhatunk egyéni vállalkozók hirdetéseivel, melyeknél legyünk mindig figyelmesek, ugyanis ezt az igazolványt szinte bárki kiválthatja – akár Szekszárdról is.
Helyesírási hibák
A hibák sokaságát tartalmazó álláshirdetések valószínűleg komolytalanok, ugyanis ebből is látható, nem nézték át vagy szántak rá elég időt az illetékesek. Természetesen egy-egy kisebb botlás mindig benne van a pakliban, de a kirívó eseteknél kezdjünk gyanakodni. A komolyabb szekszárdi cégeknél is átnézik a hirdetéseket, mielőtt publikálják.
Információk hiánya
Hiába olvassuk el, nem igazán tudunk meg sokat az állásról és a leendő pozícióról. Ne menjünk bele a bizonytalanságba, esetleg kérdezzünk rá a telefonos interjú vagy személyes meghallgatás alkalmával.
Szintén idetartozik, ha nem igazán tartoznak elvárások és követelmények az álláshirdetéshez, így szinte bárkivel szóba áll a munkaadó. Ez szintén gyanakvásra adhat okot, jellemzően sablonos megfogalmazásokkal próbálják kitölteni ezt az űrt, például „ápolt megjelenés” vagy „megbízhatóság”.
Privát elérhetőség
Manapság már szinte alapvető, hogy a cégek rendelkeznek saját e-mail címmel és elérhetőséggel, ami általában a nevükkel azonos. Ilyen lehet például a szekszardiceg::at::szekszerdaiceg::dot::hu, viszont a sima gmail-es vagy egyéb szolgáltatóhoz kapcsolódó levelezési címek kétségesek lehetnek.
Utaljunk át pénzt
Ne tegyük. Szinte garantáltan csalásról van szó. Egy hiteles szekszárdi álláshirdetésben semmilyen körülmények között nem kérnék arra a jelentkezőt, hogy pénzt utaljon át a számlaszámukra.
SzekszardAllas.hu / P.P.